McDonald’s začíná přijímat bitcoiny v Salvadoru

McDonald’s začíná přijímat bitcoiny v Salvadoru

Share Post:

Populární franšíza rychlého občerstvení McDonald’s dbá na to, aby Salvador formálně uznal bitcoiny jako zákonné platby, sotva den poté, co vláda Salvadoru oznámila uvalení sankcí na obchody s bitcoiny.

Novinář Aaron van Wirdum na Twitteru prozradil, že byl schopen zaplatit za snídani v San Salvador McDonald’s. Podle Wirduma bylo jeho původní očekávání odmítnuto. Naopak, impérium rychlého občerstvení McDonald’s pokračovalo v tisku QR kódu, který přesměroval Wirdum na webovou stránku s fakturou Lightning. 

Vyhovuje McDonald zákonu o bitcoinu Salvadoru?

Salvadorský bitcoinový zákon vstoupil v platnost oficiálně v úterý 7. září 2021. Právní poradce prezidenta Nayib Bukele uvedl, že obchodníci, kteří odmítnou bitcoin jako způsob platby, budou čelit následkům. Zdá se, že populární franšíza rychlého občerstvení McDonald’s se rozhodla vyhovět novému zákonu v Salvadoru. 

Impérium rychlého občerstvení McDonald’s má v současné době 19 míst v Salvadoru. Bitcoinový platební procesor OpenNode potvrdil, že všech 19 poboček bude přijímat bitcoinové platby. Zákazníci McDonald’s v Salvadoru se začínají těšit ze svých oblíbených menu placených pomocí bitcoinů.

El Salvadorovo udělení zákonného platidla bitcoinu je údajně lakmusovým papírkem pro výkon přední kryptoměny jako udržitelné měny. Kryptokomunita je tímto vývojem v Salvadoru nadšená a očekává, že přijme totéž v jiných zemích.

Proč se cena bitcoinu propadá i přes pohyb Salvadoru

Přijetí platby bitcoinem v San Salvador McDonald’s je prvním veřejným zhmotněním zákona o bitcoinu v Salvadoru. Tržní cena bitcoinu však tento milník neprojevila. Vedoucí kryptoměna podle tržní kapitalizace se v úterý potopila na cenu 42 900 USD poté, co v pondělí dosáhla vrcholu 52 800 USD.

Zatímco investoři v pondělí vybírali zisky, prezident Salvadoru Bukele se rozhodl využít propadu. Prezident Bukele potvrdil, že země během tohoto propadu cen nakoupila 150 BTC. V úterý měl Salvador oficiálně ve svých rezervách 550 BTC.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Start earning Profit

We aim to provide our ParadiseMembers with as much information as we can to ensure to maximize long-term profit, no matter if we are in a bullish or bearish market. We are a large scale cryptocurrency community providing you with access to some of the most exclusive life changing cryptocurrency signals, analysis, guidance and much more Trade crypto like a pro