Jak detekovat a zabránit krypto jackingu?

Jak detekovat a zabránit krypto jackingu?

Share Post:

Většina finančních transakcí a nakupování probíhá v dnešní době online, přičemž se takových aktivit účastní více lidí než kdy dříve. Jako výsledek, kryptoměny vzrostly také na výsluní.

V roce 2009, Satoshi Nakamoto (pseudonym) provedl neúmyslnou inovaci, která by nakonec vedla k vytvoření decentralizovaného platebního systému. Byl vytvořen systém digitální měny, který byl založen na přesných a transparentních účtech, zůstatcích a transakčních záznamech, aby se předešlo duplicitním výdajům. V posledních letech byl zaznamenán podstatný nárůst přijetí a používání této technologické inovace.

U bitcoinů jsou digitální transakce přesně zaznamenávány od jejich vzniku. Od vytvoření bitcoinu v roce 2009 se objevilo několik kryptoměn, od prosince 2020 existovalo 3000 různých typů kryptoměn.

Finanční výhody kryptoměny také přicházejí s novými druhy rizik a hrozeb. Kyberzločinci rychle přecházejí z ransomwaru na hackování kryptoměn kvůli růstu hodnoty kryptoměn a méně riskantnímu potenciálu CryptoJackingu.

Kyberzločinci mohou těžit kryptoměny pomocí kompromitovaných počítačů nebo sítí CryptoJacking , který je méně detekovatelný než ransomware.

V tomto článku se budeme zabývat vším, co potřebujete vědět o CryptoJackingu, včetně toho, jak to ovlivňuje vaše online zabezpečení a jak zabránit útokům kyberzločinců na vaši společnost a osobní počítače.

Co je to CryptoJacking?

CryptoJacking je druh hackování, ve kterém hackeři využívat počítačové zdroje jejich oběti k mému bitcoin bez jejich vědomí. CryptoJacking je proveditelný v různých formách, od jednotlivých zákazníků přes velké instituce až po průmyslové řídicí systémy.

Typy malwaru, které přispívají k CryptoJacking, nutí infikované počítače zpomalit, protože těžební operace mají při běhu na počítači přednost před legitimními funkcemi.

CryptoJacking: Jak to zjistit?

Dopad CryptoJackingu lze pocítit v celé vaší organizaci. Proces určení, který z vašich systémů byl napaden, může být obtížný. Vzhledem k potenciálu skriptů pro těžbu kryptoměn uniknout detekci musíte vy a vaši pracovníci IT být vždy velmi ostražití.

Využijte následující způsoby, jak odhalit Crypto Jacking, než bude příliš pozdě.

Snížený výkon

CryptoJacking má potenciál způsobit snížení výkonu vašeho počítačového vybavení. Do této kategorie patří tablety, notebooky a smartphony. Vaši zaměstnanci by měli nahlásit jakékoli zpomalení fungující systémy do IT co nejdříve, pokud mají podezření na těžbu kryptoměn.

Přehřátí

CryptoJacking spotřebovává mnoho zdrojů a může přehřívat výpočetní zařízení. Tyto faktory mohou poškodit nebo zkrátit životnost počítačů. Použití přehřátých ventilátorů jako prostředku chlazení systému může také přispět k přehřátí.

Monitorujte využití CPU

Využití centrální procesorové jednotky (CPU) by mělo být monitorováno a analyzováno. Můžete toho také dosáhnout sami pomocí softwaru osobního počítače. Užitečné nástroje k tomu jsou Monitor aktivity a Správce úloh. Udává, že mohou být spuštěny skripty CryptoMining, pokud dojde k nárůstu využití CPU, když uživatelé navštěvují web bez multimediálního obsahu.

Sledujte webové stránky

Kyberzločinci loví webové stránky, na které mohou vložit kód CryptoMining. Svůj web byste měli pravidelně sledovat kvůli změnám souborů nebo webových stránek. Tímto způsobem lze zabránit CryptoJackingu v ohrožení vašich systémů.

CryptoJacking: Jak tomu zabránit?

Ačkoli je obtížné zjistit, zda byl váš počítačový systém napaden pomocí CryptoJacking, je možné provést následující preventivní kroky k ochraně vašeho počítačového systému a sítě před CryptoJacking a vašimi vlastními krypto aktivy:

Investujte do vzdělávání svého IT týmu a školení IT týmu

Tým IT by měl vědět, jak detekovat a porozumět CryptoJackingu. V případě útoku by měli být ostražití na první příznaky a okamžitě to dále vyšetřovat.

Učte své zaměstnance

Když počítače začnou běžet pomalu nebo se přehřívají, IT týmy potřebují zaměstnance, aby to nahlásili. Kybernetická bezpečnost zaměstnancům musí být poskytnuto také vzdělávání, například instruovat je, aby neklikali na odkazy v e -mailech, které spouští kód CryptoJacking, nebo aby stahovaly pouze z důvěryhodných zdrojů. Při odesílání osobních e -mailů z vlastního zařízení musíte dodržovat stejnou sadu pokynů.

Využijte rozšíření proti těžbě kryptoměn

Kybernetičtí útočníci často používají k útokům webové prohlížeče. Pomocí rozšíření prohlížeče, jako jsou minerBlock, No Coin a Anti Miner, můžete zabránit Crypto Minerům v přístupu k vašemu webovému prohlížeči.

Vkládání skriptů CryptoJacking do webových reklam je běžnou praxí. Škodlivý kód CryptoMining můžete zablokovat pomocí blokování reklam.

Vypněte JavaScript

Při procházení internetu byste měli deaktivovat JavaScript, abyste zabránili tomu, aby byl váš počítač napaden malwarem CryptoJacking a aby byl ohrožen. Zakázání JavaScriptu vám zabrání v používání mnoha funkcí při procházení.

O společnosti MyCryptoParadise:

MyCryptoParadise má více než 6 let zkušeností s poskytováním signálů pro obchodování s kryptoměnami, které lze snadno chválit jako jedny z nejlepších signálů na dnešním trhu. Naše platforma si tento status drží, protože i nadále nabízíme některé z nejintuitivnějších technických analýz, vzdělávacího obsahu, aktuálních aktualizací a zpráv v oboru, které našim zákazníkům značně prospívají tím, že jim umožňují získat náskok před konkurencí.

Tvrdou prací a opakovaným úspěchem na základě našich tržních vhledů jsme vytvořili značku. Naši zákazníci mají díky našim radám a analýzám spravedlivý podíl na ziskových obchodech a zisky na trhu. Rádi také sdílíme, že důsledně vytváříme prvotřídní vzdělávací obsah na platformách, jako je TradingView , Youtube , Telegram a Facebook a Instagram kde poskytujeme podrobný a hodnotný obsah, který umožňuje zákazníkům a nadcházejícím obchodníkům povznést jejich obchodní hru na další úroveň.

Na rozdíl od jiných krypto kanálů na Telegramu- jsme profesionální obchodní společnost; nabízíme bezplatné i prémiové skupiny signálů, kde členové využívají výhod odborných rad a signálů pro obchodování. S naším členstvím ParadiseVIP můžete získat přístup k osobnímu odborníkovi na kryptoměny, který vám pomůže se základy, naučí vás provádět naše obchody a poskytne vám přehled o technikách správy rizik a fondů, které používáme.

Kromě toho nabízíme také úvodní hovor s jedním z našich odborníků, jakmile se k nám připojíte, než začnete obchodovat. Nevěříš nám? zkontrolujte, co naše spokojení zákazníci muset říct. Připojte se k nám a staňte se součástí prosperující komunity členů, kteří posouvají svoji obchodní hru na další úroveň.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode