Hackovaná kapalina japonské kryptoburzy

Hackovaná kapalina japonské kryptoburzy

Share and Get Popular🚀

Liquid, licencovaná kryptoburza v Japonsku, zastavila vklady a výběry aktiv poté, co byly její horké peněženky narušeny v narušení bezpečnosti. Podle The Block je ukradený majetek oceněn až na 74 milionů dolarů.

Žhavé peněženky Liquid se hackly

V Tweet ve čtvrtek ráno v japonském čase společnost uvedla, že její horké peněženky byly hacknuty a majetek byl přesunut do studených peněženek.

Podle Liquid měl hack za následek krádež měn bitcoin, ether, XRP a TRX. Burza uvedla sledování pohybu aktiv a spolupráci s dalšími burzami na zmrazení a vyzvednutí ukradených peněz. Podle Liquid mohli hackeři přesunout část ukradených peněz na druhý a třetí účet.

Generální ředitel společnosti KuCoin, Johnny Lyu, uvedl, že si burza byla vědoma porušení a zablokovala adresy hackerů.

Podle The Block hacker údajně ukradl majetek v hodnotě až 74 milionů dolarů po zahájení transakcí v hodnotě přibližně 80 milionů dolarů v době útoku.

Hackerova adresa etherea měla v době psaní přiděleno téměř 44,8 milionu dolarů v penězích, zatímco jejich bitcoinová adresa obsahovala tokeny v hodnotě kolem 4,8 milionu dolarů.

Hack v kryptoburzách

Liquid’s hack je nejaktuálnější v dlouhé řadě kryptoměnových hacků a dalších zločinů souvisejících s kryptoměnami, které v posledních měsících stále více převládají. Podle CipherTrace byla krypto aktiva v hodnotě 681 milionů dolarů spojena s krádežemi, hacky a podvody mezi lednem a koncem července.

Tento počet se za poslední týden, kdy byla hacknuta platforma DeFi Poly Network, téměř zdvojnásobil a majetek v hodnotě více než 600 milionů dolarů byl odebrán v jedné z největších kryptoherdistů vůbec. Navzdory skutečnosti, že hacker již část prostředků vrátil, velké porušení přineslo novou pozornost chybám kryptosystému a krádežím souvisejícím s kryptoměnou.

Zločiny související s kryptoměnami a nezákonné činnosti patří mezi hlavní starosti regulačních orgánů, finančních institucí a vlád, protože kryptoměny jsou stále více využívány.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode