Bitcoin futures ETF se poprvé v USA začíná obchodovat

Bitcoin futures ETF se poprvé v USA začíná obchodovat

Share Post:

ProShares Bitcoin Strategy ETF.

Bitcoin futures ETF se konečně bude obchodovat ve Spojených státech. Americká komise pro cenné papíry a burzy po několika problémech a zpožděních mlčky schválila, aby vůbec první ETF bitcoinových futures začalo obchodovat v pondělí.

Bitcoinové futures z ETF ProShares Bitcoin Strategy se budou obchodovat pod označením „BITO“. ETF má za cíl vystavit futures kontrakty bitcoinu širší investorské základně.

Tiché schválení SEC

Ačkoli SEC nedala oficiální souhlas, v pátek se k této záležitosti sešlo pět jejích regulátorů. Pětice neřekla nic, co by zastavilo obchodování ETF ProShares Bitcoin Strategy.

Navzdory nedostatku oficiálního schválení ze strany SEC je zákon ve prospěch obchodování ProShares s bitcoinovými futures ETF. Směrnice pro takový případ je taková, že pokud od prvního podání uplyne 75 dní a společnost SEC nepředložila žádný nesouhlas, je dotyčný produkt jasný.

ProShares požádal o obchodování s bitcoiny v létě. Firma podala 15. října pozměněný prospekt, který stanovil, že jeho předchozí podání začne 18. října. Prohlášení, které by obchodníci měli vzít na vědomí, je, že ačkoli je spuštění v pondělí, obchodování nemusí začít okamžitě.

ETF se používají ke sledování ceny akcií, komodit nebo jiných aktiv. Zavedení „čistého“ bitcoinu ETF na trh by mělo cenu bitcoinů pečlivě sledovat. Poskytne cestu investorům, kteří se vyhýbají burzám, aby nakupovali a prodávali bitcoiny na akciovém trhu během pravidelných tržních hodin.

Cena bitcoinu v blížícím se výpisu prudce klesá

NYSE Arca v pátek potvrdila, že uvede seznam ETS ProShares Bitcoin Strategy ETF pro investory, kteří budou obchodovat podle federálních zákonů bez zásahu SEC. Vzrušení nad kótováním je vidět na ceně cílové kryptoměny.

Cena bitcoinu se v pátek odpoledne obchodovala nad 61 000 dolary. Během týdne zaznamenala přední kryptoměna nárůst cen o více než 10%. Obchodníci očekávají další cenový nárůst, protože se blíží datum kótování.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode