Microsoft chce v boji proti pirátství použít blockchain společnosti Ethereum

Microsoft chce v boji proti pirátství použít blockchain společnosti Ethereum

Share Post:

Microsoft, tvůrce operačního systému Windows a sady Office pro produktivitu, usilovně pracuje na implementaci protipirátských mechanismů.

Výzkumná skupina společnosti Microsoft zkoumala motivační systém založený na blockchainu k posílení protipirátského úsilí v nedávné studii publikované s odborníky z Alibaba a Carnegie Mellon University.

Microsoft protipirátský mechanismus

Nový systém společnosti Microsoft, Argus: Plně transparentní motivační systém pro protipirátské kampaně, je založen na prvku transparentnosti blockchainové technologie, jak naznačuje název studie. Argus je důvěryhodný motivační systém postavený na blockchainu Etherea, který se snaží chránit data shromážděná z otevřené anonymní populace pirátských zpráv.

Během nasazení došlo k několika nevyhnutelným výzvám k zachování zabezpečení i přes úplnou otevřenost. Pomocí techniky vodoznaku popsané v článku Argus umožňuje zpětné vyhledání pirátského materiálu ke zdroji.

Každá zpráva o uniklém materiálu obsahuje proces skrývání informací, často známý jako důkaz úniku. Nikdo kromě informátora neoznámí identickou kopii vodoznaku, pokud ji nevlastní.

Argusova ochrana

Systém má také ochrany, které zabraňují informátorům opakovaně odesílat stejné uniklé informace pod různými identitami. Podle listu věří, že přechodem na zcela transparentní motivační systém by protipirátské operace v reálném světě byly úspěšné kvůli bezpečnosti a praktičnosti Argusu.

Vědci vylepšili řadu kryptografických procesů. Podle článku jsou v důsledku toho náklady na hlášení pirátství sníženy na ekvivalent odeslání přibližně 14 transakcí ETH-transferu k provedení ve veřejné síti Ethereum, což by se normálně rovnalo tisícům transakcí.

Výpočet ochrany soukromí blockchainů by mohl zabránit úniku dat

Prevence digitálního pirátství a ochrana duševního vlastnictví se staly zásadními pro IT společnosti na celém světě. Společnost Tech Mahindra, dceřiná společnost IT indického konglomerátu Mahindra Group, spustila novou platformu digitálních smluv a práv založenou na blockchainu pro zábavní a mediální průmysl založenou na technologii Hyperledger Fabric společnosti IBM, jak již dříve informoval server Cointelegraph.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode