CFTC pokutuje Tether a Bitfinex 42,5 mil. USD po posledním kryptoměnovém zásahu

CFTC pokutuje Tether a Bitfinex 42,5 mil. USD po posledním kryptoměnovém zásahu

Share Post:

Komisař Dawn Stump

Komise pro obchodování s futures na komodity (CFTC) ukládá pokuty společnostem Tether a Bitfinex ve výši 41 milionů, respektive 1,5 milionu dolarů, a to za porušení zákona o komoditní burze (CEA) a předchozí objednávky CFTC.

Společnost Tether byla obviněna z porušení zákona o komoditní burze (CEA) tím, že vznesla falešná tvrzení ohledně podpory USDT stablecoinu v poměru jedna ku jedné dolaru.

Navzdory tvrzením, že stablecoin byl zcela spojen s hodnotou amerického dolaru, toto rozhodnutí tvrdí, že Tether měl dostatečné rezervy pouze na třetinu 26měsíčního časového rámce (od roku 2016 do roku 2018). Společnost Tether rovněž neprováděla po celé sledované období profesionální audity.

Bitfinex byl pověřen umožněním nezákonných mimoburzových maloobchodních komoditních transakcí s digitálními aktivy s lidmi z USA na jeho platformě a také působením jako obchodník s futures provizemi nebo FCM, aniž by se registroval, jak to požaduje hlídací pes futures na komodity.

V souhlasném prohlášení komisař Dawn Stump tento krok podpořil a zároveň vyjádřil obavy, že vyrovnání může uživatelům stablecoinů poskytnout falešný pocit bezpečí tím, že je přivede k přesvědčení, že CFTC kontroluje a dohlíží na emitenty stablecoinů.

Stump distancoval CFTC od regulace stablecoinů a s každodenním vhledem do operací těch, kteří vydávají stablecoiny, a to navzdory skutečnosti, že CFTC v tomto případě používalo širokou definici komodity.

Společnost Tether v rámci svého vypořádání s CFTC neuznává ani nevyvrací žádné provinění. Behemoth stablecoinů v pátek uvedl, že sonda se soustředila na její předchozí aktivity a že problémy vyřešila při revizi podmínek služby v únoru 2019. Tether reagoval prohlášením, ve kterém tvrdil, že si vždy ponechává dostatečné rezervy. Společnost své ospravedlnění odůvodnila prohlášením, že chce „vyřešit tento problém, abychom se mohli pohnout kupředu a soustředit se na budoucnost.

Pokud jste připraveni upgradovat ze svého VOLNÝ, UVOLNIT telegramové členství a uvidíte v reálném čase signály o obchodování s kryptoměnami a diverzifikaci portfolia ParadiseTeamu, použijte BESTSIGNALS 3% jako promo kód a připojte se PardiseFamilyVIP s touto omezenou slevou hned! Vybírat můžete z Binance VIP , Bitmex , Bybit nebo nově kraken a FTX vip také.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode