Cena bitcoinu včera klesla uprostřed výpadku na Facebooku

Cena bitcoinu včera klesla uprostřed výpadku na Facebooku

Share Post:

Cena bitcoinu prudce rostla

Zatímco platforma sociálních médií Facebook včera bojovala s vícehodinovým výpadkem, na trhu rostla přední kryptoměna Bitcoin.

Bitcoin překonává Facebook v tržní kapitalizaci

Včera byla pro Facebook temná doba. Zdálo se, že doména aplikace byla odstraněna z globálních směrovacích tabulek. Blackout zaznamenaly i její dceřiné společnosti WhatsApp a Instagram. Během tohoto výpadku začaly akcie Facebooku rychle klesat v řadách.

Výpadek Facebooku fungoval ve prospěch vedoucího kryptoměny Bitcoin. Bitcoin dosáhl velkého milníku překonáním komunikačního giganta Facebook v tržní kapitalizaci. V době psaní článku je tržní kapitalizace bitcoinu o 931 388 miliard USD vyšší než 919,79 miliardy USD Facebooku.

Cena bitcoinu navíc vzrostla na 48 000 USD poté, co klesla na 47 166 USD, což představuje nárůst o 3% za méně než 2 hodiny. V těsném závěsu za bitcoinem bylo Ethereum, které také zaznamenalo nárůst o 2,7% na cenu 3 376 USD.

Bitcoin letos v tržním stropu dvakrát překonal Facebook; jednou v lednu a jednou v dubnu. Včerejší zatemnění z něj činí potřetí vedoucí kryptoměnu po hodnocení Facebooku.

Bitcoin je tvrdým konkurentem platformy sociálních médií Facebook. I přes pár zádrhelů na cestě se bitcoinu za poslední rok podařilo zaznamenat nárůst cen o 360%. Facebook oproti tomu stoupl jen o 22%.

Crypto komunita potřebuje platformu sociálních médií postavenou na blockchainu

Přestože výpadek Facebooku znamenal výhru v bitcoinech, ovlivnil zejména zapojení do kryptokomunity. Poslední výpadek na Facebooku se stal v březnu 2019. Vzhledem k tomuto záznamu existuje v budoucnu možnost opakování.

Ačkoli byl Twitter k dispozici pro kryptokomunitu, zdůraznili potřebu decentralizované platformy sociálních médií postavené na blockchainu. Allen Farrington, krypto blogger, navíc poznamenal, že pokud by komunikační gigant Facebook byl postaven na blockchainu, nikdy by nespadl.

Chcete -li získat slevu při každém přihlášení k odběru Členský balíček Mycryptoparise použití dle vašeho výběru BESTSIGNALS 3% jako promo kód.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode