Singapurská centrální banka vybírá 15 firem pro maloobchodní prodej CBDC

Singapurská centrální banka vybírá 15 firem pro maloobchodní prodej CBDC

Share Post:

Singapur, centrum inovací v digitální měně, se v nadcházející výzvě Global Digital Bank Digital Currency (CBDC) posunulo o krok dále.

Centrální banka země vybrala 15 firem, které budou zodpovědné za maloobchodní prodej CBDC. Mezi zvolených 15 globálních soutěžících CBDC patří po jedné společnosti z Barbadosu (Bitt), Německa (Giesecke+Devrient advance52 GmbH), Švýcarska (Soramitsu), Austrálie (ANZ Banking Group Limited) a Francie (Criteo). Zbytek jsou čtyři ze Spojených států a šest ze samotného uzlu Singapur.

Hotovostní cena 50 000 $ pro tři vítěze

Všechny firmy se zúčastní globální výzvy CBDC a každá obdrží žádost o grantový fond ve výši 200 000 USD.

Tři vítězové, kteří z této výzvy vzejdou, následně získají dalších 50 000 $ každý a budou pokračovat v budování vlastní digitální měny maloobchodní centrální banky pro Singapur. Tři vítězové také představí maloobchodní design CBDC na singapurském festivalu FinTech, který se má konat 8. – 12. Listopadu.

Globální výzvu CBDC zrodil 28. června měnový úřad Singapuru (MAS). Jejím cílem je objevit a rozvíjet pro svět retailová řešení digitální měny podporovaná bankami.

MAS se usadil na 15 z více než 300 podání z 50 zemí. Hlavní ředitel FinTech Sopnendu Mohanty označil kvalitu návrhů přijatých od globální inovační komunity za působivou. Na řešení z užšího výběru, která budou předvedena na singapurském festivalu FinTech, se tedy bylo na co těšit.

Rigorózní maloobchodní CBDC v provozu

Vybraných 15 globálních soutěžících CBDC je nyní ve fázi akcelerace, která zahrnuje týdenní mistrovské kurzy, které budou probíhat po dobu 8 týdnů. Klíčová cílená témata se budou týkat vývoje přísné maloobchodní CBDC, kterou finalisté použijí k vybudování trvalého řešení.

Během 8 týdnů bude mít vybraných 15 globálních soutěžících CBDC přístup do sandboxu digitální měny API Exchange (APIX). Tato technologie pomůže podpořit rychlé prototypování řešení digitální měny. Ekosystém Sandbox bude mít přes 100 API propojených s platbami a základním bankovnictvím a API pro digitální fondy MasterCard.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode