Kuba se připojí k Salvadoru v přijímání bitcoinů jako zákonného platidla

Kuba se připojí k Salvadoru v přijímání bitcoinů jako zákonného platidla

Share Post:

Kuba, národ v Severní Americe, chce mimo jiné kryptoměny oficiálně uznávat a kontrolovat bitcoiny. Podle usnesení zveřejněného v Úředním věstníku centrální banka stanoví předpisy pro takové měny a rozhodne, jak licencovat dodavatele souvisejících služeb na Kubě.

Centrální banka také uvedla, že pracuje na získání licencí pro poskytovatele krypto služeb působících na severoamerickém ostrově. Spojené státy uvalily na Kubu četná omezení, což Kubáncům ztěžuje používání americké měny.

Kuba se připojuje k Salvadoru v přijímání bitcoinů

El Salvador, latinskoamerická země, uvedla, že přijme bitcoiny, aby v květnu 2021 podpořila převody od svých lidí s bydlištěm v zahraničí.

Měny, jejichž hodnota dramaticky kolísá, jsou obvykle decentralizované a při sledování transakcí se spoléhají na široce distribuované počítačové kódy blockchainu.

Jsou oblíbené u jednotlivců, kteří se pokoušejí vyhnout vládním zákonům, pravděpodobně včetně amerických předpisů o převodu peněz do zemí, jako je Kuba, protože je lze použít pro transakce na dálku, které jsou údajně anonymní.

Legislativa bitcoinu v Salvadoru má podle plánu začít platit příští měsíc a přípravy již probíhají.

Podle rozhodnutí zveřejněného v Úředním věstníku má centrální banka pravomoc schvalovat digitální aktiva ze socioekonomických důvodů. Stát naopak zaručí, že jsou činnosti pod kontrolou. Rovněž zkontroluje, zda jsou tyto krypto přenosové operace náchylné k trestné činnosti.

Kubánci již používají bitcoin k boji proti ekonomické nejistotě

Kubánci již používají kryptoměny k boji proti rostoucí ekonomické nejistotě. Erich Garcia, místní specialista na bitcoiny z Kuby, uvedl, že místní obyvatelé již využívají digitální aktiva k online transakcím prostřednictvím dárkových karet.

Jak se stalo náročnějším utrácet dolary, tyto měny si získaly přízeň mezi digitálně sofistikovanou menšinou na Kubě, částečně kvůli přísnějším restrikcím embarga vynuceným bývalým prezidentem Donaldem Trumpem.

Podle Chainalysis byl Vietnam letos hodnocen jako první v přijímání kryptoměn. Indie, Pákistán a Ukrajina patřily k dalším špičkovým zemím, kde rostlo používání kryptoměn.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode