Bitcoin.org trpí velkým hackem

Bitcoin.org trpí velkým hackem

Share Post:

Dnes nejstarší kryptoměna související s bitcoiny website-bitcoin.org registrovaná poté, co zakladatelé Satoshi Nakamoto a Martti Malmi utrpěli velký hack.

Začátkem dnešního rána stránka ukázala falešné vyskakovací okno s tvrzením, že bitcoinová nadace vrací komunitě. Toto vyskakovací okno uvedlo adresu, na kterou budou zákazníci posílat své bitcoiny a na oplátku dostanou dvojnásobek částky, kterou dali.

Bitcoin.org provozoval a spravoval pseudonymní vývojář „Cobra“, ale netušíme, kdo show během útoku řídil. Zákazníci nahlásili opakované odmítnutí služby před přepadením webu. Podvodníci zatím podle údajů nahlásili 17 764 dolarů.

Když už mluvíme o této záležitosti, pseudonymní vývojář „Cobra“ obviňoval celý incident z narušení bezpečnosti jejich poskytovatele webové infrastruktury Cloudflare. Cobra tvrdí, že jejich servery během hackovacích hodin nezískaly žádný provoz, ale Cloudflare o této záležitosti mlčí.

Přestože se týmu webu podařilo chybu úspěšně vyřešit, nezmenšuje to hrozby počítačové kriminality, které jsou v současné době v oboru protichůdné. V červenci tohoto roku musel stejný web sundat dokument whitecoin. Této nešťastné události předcházelo poté, co samozvaný Satoshi Craig Wright vyhrál soudní spor v případě porušení autorských práv.

V loňském roce byly hacknuty velké účty Twitter patřící Joe Bidenovi, Baracku Obamovi, Elonu Muskovi a dalším podobně vlivným celebritám. Zločinci nalepili na každý z těchto sociálních profilů podobné dárkové akce.

Podvody s rozdáváním bitcoinů jsou a vždy budou snadným cílem, který lidem slibuje snadné peníze. Vzhledem k tomu, že jsme tímto rodeem prošli příliš mnohokrát, platí pravidlo, pokud se dohoda zdá příliš sladká; Přemýšlej dvakrát.

Leave a Replay

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Start earning Profit

We aim to provide our ParadiseMembers with as much information as we can to ensure to maximize long-term profit, no matter if we are in a bullish or bearish market. We are a large scale cryptocurrency community providing you with access to some of the most exclusive life changing cryptocurrency signals, analysis, guidance and much more Trade crypto like a pro