Austrálie vypracuje zákony pro krypto peněženky na Apple Pay a Google Pay

Austrálie vypracuje zákony pro krypto peněženky na Apple Pay a Google Pay

Share Post:

Australská vláda zvažuje návrh nových zákonů, které by zpřísnily předpisy kolem služeb, jako jsou Apple Pay a Google Pay.

Popularita Apple Pay a Google Pay v Austrálii

V Austrálii se rozmohly služby digitálních plateb poskytované společnostmi Big Tech, jako jsou Apple a Google. Podle zprávy Reserve Bank of Australia (RBA) vzrostly platby prostřednictvím digitálních peněženek v Austrálii z 2% osobních karetních transakcí v roce 2016 na 8% v roce 2019. V současném světě postiženém pandemií se toto číslo ještě zvýšilo.

Navzdory své popularitě v Austrálii nejsou služby jako Apple Pay, Google Pay a čínská WeChat Pay v současné době uznávány jako platební systémy. Jejich neoficiální existence je staví mimo regulační systém a vytváří mezeru v zákoně o jejich činnosti.

Podle prohlášení vydaného pokladníkem Joshem Frydenbergem Austrálie pečlivě vyhodnotí návrhy stanovené vládou zadanou zprávou o službách digitálních peněženek. Spolu s Apple a Google Pay věnuje Austrálie také velkou pozornost kryptoslužbám nabízeným těmito společnostmi Big Tech.

Apple a Google budou oficiálně uvedeni jako poskytovatelé plateb

Zvažovaná zpráva pojednávala o tom, zda platební systémy těchto technologických společností drží krok s technologickým pokrokem a poptávkou po produktech.

Jedním z jeho doporučení byl oficiální seznam společností Google a Apple jako poskytovatelů plateb za účelem vyjasnění jejich regulačního stavu. Zpráva navíc navrhla vypracování strategického plánu pro jednotný rámec pro licencování platebních systémů.

Frydenberg uvedl, že pokud budou tito poskytovatelé plateb nadále neregulovaní, znamená to, že Austrálie odevzdala budoucnost služeb digitálních plateb zcela do Silicon Valley.

Vzhledem k tomu, že služby digitálních plateb jsou kritickým prvkem australské ekonomické infrastruktury, bylo by rozumné reformovat stávající rámec.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Start earning Profit

We aim to provide our ParadiseMembers with as much information as we can to ensure to maximize long-term profit, no matter if we are in a bullish or bearish market. We are a large scale cryptocurrency community providing you with access to some of the most exclusive life changing cryptocurrency signals, analysis, guidance and much more Trade crypto like a pro
Dark Mode