360 000 $ za bitcoiny koupí zmlácené závodní auto Subaru ex-Colina McRae

360 000 $ za bitcoiny koupí zmlácené závodní auto Subaru ex-Colina McRae

Share Post:

Prodrive Subaru Impreza, klasický WRX,

Závodní auto Subaru, u kterého byl objeven šampion rallye Colin McRae, bylo prodáno za bitcoiny v hodnotě 361 000 dolarů.

Cena Subaru stoupla kvůli McRaeově příloze

Bitcoiny koupené Subaru, které bylo v docela zmláceném stavu, bylo nalezeno ve stodole v australském státě Victoria v Austrálii, než se objevilo na aukcích Lloyds Auctions. Bylo to Prodrive Subaru Impreza, klasický WRX, který původně stál 15 000 $.

Vyšetřování automobilového ověřovatele ICAARS odhalilo, že tento starý klenot byl ve skutečnosti vozidlem mistrovství světa v rally.

Jeho hodnota dále vzrostla, když se zjistilo, že legendy závodníků jako Carlos Sainz a Colin McRae použili Subaru zakoupené za bitcoiny. Klasické Subaru WRX bylo v 90. letech natolik populární, že se stalo jedním z ikonických vozů v Colin McRae Rally PlayStation. Dny slávy Prodrive Subaru Impreza skončily v roce 1996. Od té doby sbírá prach ve stodole v Aussie.

Legendární automobilový závodník Colin McRae udělal ve své kariéře několik významných milníků. Byl nejmladším závodníkem, který vyhrál titul jezdců mistrovství světa v rally v roce 1995 ve věku 27 let. McRae tragicky zahynul při havárii helikoptéry v roce 2007. Nicméně jeho jméno stále žije a drží si hodnotu, o čemž svědčí prudký nárůst cen klasického Subaru WRX poté, co byl objeven vztah k závodníkovi.

Historie Subaru zvýšila jeho hodnotu tak, že se prodal za bitcoiny v hodnotě 360 000 dolarů anonymnímu kupujícímu.

Bitcoin brzy koupí auta Lamborghini a Bugatti

Bitcoin byl již dříve používán jako platební prostředek pro automobily. Společnost Tesla ji přidala k přijatým platbám, než se zastavila kvůli obavám o životní prostředí. Navzdory Teslovu kroku mnozí v kryptokomunitě stále věří v sílu bitcoinu jako platebního prostředku.

Jesse Powell, generální ředitel kryptoburzy Kraken, předpověděl, že bitcoin bude brzy hlavní měnou pro platby položek, jako je auto Lamborghini, do konce roku 2021. Pokud jde o konec roku 2022, přední kryptoměnou podle tržní kapitalizace by byl nákup vozů Bugatti.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Recent Articles

Follow Us

Trade Crypto Like a PRO

Decrease the risk of losing everything you have.

A team of 4 professional traders is sharing their personal daily trade setups with you.

Imagine finally having the right strategy, insights and knowledge to profit from the volatile crypto market movements consistently.

Safe Time, and Start Trading Like a PRO Today
Dark Mode